Gabinet Wspierania Rozwoju i Edukacji Dzieci i Młodzieży LOGOS

Gabinet powstał w 2009 roku w odpowiedzi na oczekiwania rodziców i pedagogów, aby kompleksowo wspierać dzieci i młodzież w ich rozwoju.

Każde dziecko jest inne, nie ma jednego uniwersalnego sposobu wychowywania. Naszą misją jest pomoc i wsparcie rodziców w okresowych problemach wychowawczych oraz poważniejszych problemach w rozwoju ich pociech.

W gabinecie pracujemy z dziećmi w każdym wieku od żłobka do liceum dopasowując nasze podejście podejście do potrzeb i szukając efektywnych sposobów na rozwiązanie problemu.

terapia

Terapia dzieci i młodzieży różni się od terapii dorosłych.

Dzieci są wrażliwe, delikatne, podatne na wpływy. Wielu rzeczy nie rozumieją i potrzebują naszej pomocy, aby je uporządkować, przyswoić, opanować. Dlatego terapia dzieci przybiera różne formy, często odbywa się poprzez zabawę. Zawsze jest jednak dopasowana do wieku dziecka i do jego problemów.

Nasi Pracownicy to wieloletni eksperci z zakresu terapii pedagogicznej, psychologicznej, logopedii i neurolopedii.

Posiadają na swoim koncie nie tylko studia oraz studia podyplomowe, ale też ukończyły wiele przydatnych w ich pracy szkoleń poszerzających horyzonty i dających nowe, często innowacyjne podejście do problemu. Poza wiedzą i doświadczeniem nasz zespół cechuje pasja do pracy i radość z możliwości wykonywania właśnie takiego zawodu. Wielu z nas już od dziecka marzyło o pracy z młodymi ludźmi, dlatego mamy z nimi tak świetny kontakt. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Do każdego tematu, problemu czy wyzwania podchodzimy indywidualnie.

KIEDY WARTO POSZUKAĆ POMOCY SPECJALISTY?

  • Kiedy nasze dziecko ma trudności w szkole,
  • ma zaburzenia mowy,
  • zaczyna odkrywać własną tożsamość,
  • przechodzi przez problemy wieku dorastania,
  • przejawia problemy związane z agresją i buntem (m.in.: wybuchy złości, zachowania agresywne, wagary, niechęć do nauki),
  • ma kłopoty z koncentracją,
  • wykazuje nadpobudliwość, nadruchliwość, impulsywność,
  • ma lęki, tiki, fobie.

Po wsparcie warto też sięgnąć w trudnych sytuacjach życiowych, które powodują stres i napięcie u dzieci. Może to być np. rozwód rodziców lub silne konflikty między nimi, zaburzenia pourazowe i adaptacyjne (występujące na skutek przeżytej traumy, zmiany życiowej, żałoby).

W każdej trudnej sytuacji wychowawczej takiej jak: moczenie nocne, kłopoty ze snem, trudności w relacjach społecznych, nieśmiałość, wycofanie z grupy, brak asertywności, niskie poczucie własnej wartości, zaburzenia odżywiania, uzależnienia od Internetu, smutek, apatia, gwałtowne zmiany nastroju, myśli samobójcze.